banerik na webik

Zamyšlení nad HIP – HOPOVOU kulturou v Třinci a vůbec.

Rád bych zde dnes sepsal zamyšlení nad tím, co se v poslední době děje s mladými lidmi, v oblasti Hip Hopové kultury nejen v Třinci, ale také v jiných městech. Můžeme rozproudit diskuzi, proč se tomu tak stalo a jak na to? Na závěr článku také přikadám můj track z roku 2009. BUDIŽ PRO VÁS INSPIRACÍ

 

Kdysi jsem zažil určitou dobu, kdy jsem sledoval na youtube první videa různých lidí z Třince: c-walkerů, brejkařů, rapová videa, apod… na různých fórech a v ulicích jsem sledoval stálou aktivitu sprejerů, kteří neničili štrýt nějakým hnusem, nýbrž kvalitní tvorbou s myšlenkou, probíhal boj mezi crews, spolupráce, napětí. Bylo naprostou radostí, procházet se ulicí, sledovat jak naše město žije Hip – Hopem a užívat si to naplno. Přesto, že nebyli ideální podmínky, snažili jsme se dělat akce pro mladé, soutěže, aktivity, apod… nacházeli jsme alternativy, scházeli se na ulicích provokovali jamy na náměstí. I mě samého to co se dělo v mladých letech inspirovalo natolik, že jsem chtěl přispět svou kapkou do ohně.

 

Dnes se ptám: KDE JSOU TI KLUCI? KDE JSOU TI MLADÍ, KTEŘÍ SE MĚLI INSPIROVAT TÍM DĚNÍM SEJNĚ JAKO JÁ?

 

To je škoda, že se vykašlali na nějakou podporu kultury v Třinci… tady už to upadá bylo by fajn zase začít něco dělat, zprovokovat nějaký boom… Máte přeci k tomu skvělé podmínky: Je tu Barrocko( klub, kde jsou hip hopové akce) jsou tu LEGÁLNÍ stěny, které jsme pro Vás udělali (u DDM třinec) jsou tu rapeři, kteří jsou stále aktivní (6. smysl, Darce) jsou tu možnosti učení se breakdancu (DDM třinec) a můžu jet do nekonečna…, přitom když se podívám kolem sebe na ulici vidím kluky, kteří pálí brko, nebo popíjí vínko v sobotu v lesoparku, v horším případě fetují apod…. Kolem m prochází kluci, kteří vypadají jako živoucí zombie.. Nemají styl, nemají naději, nemají chuť, nemají lásku, nemají nic!

 

OPRAVDU CHCETE ZABÍT HIP HOPOVOU KULTURU V TŘINCI? A NEJEN V TŘINCI, STEJNÉ VĚCI POZORUJI I V JINÝCH MĚSTECH: FRÝDEK – MÍSTEK, APOD… MÁŠ TO VE SVÝCH RUKOU: MALUJ, TANCUJ, RAPUJ, VĚNUJ SE DJINGU, DĚLEJ BEATBOX….  JSI MLADÝ A JE TO VE TVÝCH RUKOU!!!!! MY JSME TADY PRO TEBE UČ SE OD NÁS, PŘIJĎ ZA NÁMI PRO RADU, PODPOŘ NÁS, PROTOŽE JEDNOU PŘÍJDE DOBA, KDY BUDEŠ MUSET TY PŘEVZÍT NAŠE ŽEZLO.

 

 

Tomáš aka Darce